Czerwiec 2024

„Wodorotlenki – doświadczenia chemiczne”

10 czerwca 2024 r. klasa 7 podczas lekcji chemii przeprowadziła doświadczenia chemiczne, które nagrywała przy użyciu kamery cyfrowej zakupionej w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie mogli sprawdzić przy użyciu wskaźników kwasowo-zasadowych jaki odczyn mają wodorotlenki, a także przekonać się jakie mają właściwości.

Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”: kamera cyfrowa.

M. Rychtarczyk

„Wykrywanie skrobi w produktach spożywczych - doświadczenia chemiczne”

10 czerwca 2024 r. klasa 8 podczas lekcji chemii przeprowadziła doświadczenia chemiczne, które nagrywała przy użyciu kamery cyfrowej zakupionej w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie mogli sprawdzić, które produkty spożywcze zawierają skrobię.

M. Rychtarczyk