Przejdź do treści
WYBIERAM EKO PRODUKTY - KONKURS PLASTYCZNY
1
2
Przejdź do stopki

Październik 2023

Treść

"Sesja fotograficzna na motywach amerykańskich"

Po upływie ponad miesiąca czasu oraz wielu lekcjach na temat kultury, zwyczajów, geografii oraz atrakcji turystycznych Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej  przyszedł czas na podsumowanie tematu. Uczniowie klasy 8 wzięli udział w stylizowanej sesji fotograficznej, która upamietniała te wydarzenia i miejsca, które najbardziej zapadły im w pamięci. Podczas zajęć wykorzystano następujący sprzęt z projektu "Laboratoria Przyszłości": taboret z siedziskiem, tło fotograficzne zielone, greenscreen: zestaw do zawieszania teł fotograficznych, kamera cyfrowa, oświetlenie do realizacji nagrań lampa softbox.

A. Warzecha 

 

OGNISTY PIERŚCIEŃ PACYFIKU

W ramach zajęć kształtujących kreatywność, które były podsumowaniem omawiania tematów związanych z ruchem płyt litosfery, klasa VII  wykonała prace plastyczne - "Ognisty Pierścień Pacyfiku - model". Podczas zajęć wykorzystano materiały/sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" były to taborety z siedziskiem oraz tempery.

M. Kwiatek

 

NIECODZIENNA LEKCJA

Czwartoklasiści w ramach zajęć z języka polskiego, przy okazji omawiania „Akademii pana Kleksa” J. Brzechwy, uczestniczyli w lekcji kleksografii. Zamiast atramentu użyli jednak farb zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości (tempery). Uczniowie wykonali ciekawe prace, do których ułożyli krótkie rymowanki. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. 

M.Gębala

 

"W starożytnym Rzymie"

W październiku uczniowie klasy VIII realizowali zadanie pod nazwą "W starożytnym Rzymie". Podczas zajęć wykorzystano materiały/sprzęt zakupiony w ramach programu "Laboratoria Przyszłości", były to taborety z siedziskiem oraz tempery. Powstały prace plastyczne przedstawiające bohaterów lektury pt. "Quo vadis", ówczesną modę oraz Koloseum. 

M. Koterba

 

„Kwiaty z rolek papieru na  plastrach drewnianych”

Dnia  17.10.2023  klasa Vb w ramach zajęć rozwijających kreatywność, wykonywała pracę plastyczno-techniczną „Kwiaty z rolek papieru na  plastrach drewnianych”. Celem zajęć było rozwijanie sprawności manualnych, koordynacji wzrokowo-ruchowej, oraz    kreatywności manualnej. Do wykonania ozdoby potrzebne były plastry drewna z Projektu Laboratoria Przyszłości, rolki z papieru toaletowego, brokat, koraliki, klej, nożyczki.  Zajęcia te pełniły również rolę terapeutyczną, uczyły dzieci cierpliwości, samodzielności. U wszystkich uczniów rozwinęły wyobraźnię, pobudziły  fantazję, uczyły zachowań społecznych. Była to formą dobrej zabawy, każdy z radością i uśmiechem na twarzy wykonywał  swoją ozdobę. 

M. Gonciarz

„Substancje i ich przemiany - doświadczenia chemiczne”

10 października 2023 r. w czasie lekcji chemii uczniowie mieli okazję przekonać się, jak zachodzą różne reakcje chemiczne, m. in. jak otrzymujemy dwutlenek węgla i w jaki sposób możemy stwierdzić jego obecność. Uczniowie dowiedzieli się, jaka jest różnica między reakcją chemiczną a przemianą fizyczną.

Podczas zajęć wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”: kamera cyfrowa.

M. Rychtarczyk

 

7043