Marzec 2023

​​„Wielkanocne jajko”

Zbliżają się Święta Wielkanocne. Dlatego nasza grupa młodych hafciarek przygotowuje karki świąteczne, które później zostaną wysłane przez Dyrekcję szkoły z życzeniami świątecznymi od  całej społeczności szkolnej. Najczęściej wybieranym do haftu motywem świątecznym było jako i kurczątko. Karolina z kl.5b wymyśliła swój własny wzór koszyczka wielkanocnego i go wyhaftowała. Zajęcia realizowane podczas kółka  „Hafcik” w bibliotece szkolnej. Prace wystawiono w Galerii Młodego Artysty.

Użyto materiałów zakupionych z programu: kordonki, mulina, igły, karton perforowany a także materiały własne-  kanwa aida.

Krystyna Walosik

W marcu 2023 roku eksperymentowaliśmy z malarstwem. Rozlewane farby utworzyły piękne abstrakcje.

Użyto materiałów (farby, tempery) zakupionych z programu Laboratoria Przyszłości

Ewa Majerczak

Przywitanie wiosny

Wykorzystując zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości (kamera cyfrowa i gimball) nagrano taniec
"Klasa 02 wita wiosnę". Największą radość sprawiła dzieciom sesja zdjęciowa "wiosna w mojej wyobraźni".

Link do filmu

E. Burek

R. Woźniak

Światowy Dzień Poezji

21 marca świętujemy nie tylko nadejście kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Poezji. recytatorzy z klas 0-8  deklamowali fragmenty poezji:  Krystyny Aleksander Władysława Bełzy, Aleksandra Fredy, Marii Konopnickiej, Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Wisławy Szymborskiej i Heleny Wolskiej. Przy wyborze utworów kierowano się tematyką wiosenną a także autorem- patronem 2023 roku.

Film zrealizowano podczas zajęć bibliotecznych w aplikacji canva.com

Wykorzystano sprzęt zakupiony z programu Laboratoria Przyszłości: kamerę cyfrową i gimbal.

Link do filmu: Dzień Poezji

WIERSZ FARBĄ MALOWANY

30 marca 23 r. w ramach lekcji języka polskiego, które były podsumowaniem omawiania utworu J. Słowackiego „W pamiętniku Zofii Bobrówny”, klasa V b wykonała prace plastyczne inspirowane wierszem. Podczas zajęć wykorzystano materiały/sprzęt zakupiony w ramach programu były to taborety z siedziskiem oraz tempery.

M. Gębala