Rajd Górski "Szlakami Partyzantów"

Rajd Górski

Już po raz 53 Pieniński oddział PTTK w Krościenku był organizatorem Rajdu Górskiego "Szlakami Partyzantów". Rajd miał na celu nie tylko popularyzację turystyki górskiej, ale przede wszystkim uczczenie 85 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, 80 rocznicy "Krwawej Wigilii"w Ochotnicy Dolnej, 80 rocznicy Powstania Warszawskiego oraz pamięci uczestników walk partyzanckich na Podhalu.. Nasi dzielni turyści z VIII klasy ruszyli z Krośnicy na Lubań. Na szczycie była chwila na odpoczynek, spotkania integracyjne z uczniami innych szkół oraz podziwianie krajobrazu z wieży widokowej. Droga powrotna wiodła do Ochotnicy Dolnej gdzie czekał ciepły poczęstunek. Przy Pomniku Ofiar Drugiej Wojny Światowej odbyła się Uroczysta Akademia przygotowana przez uczniów z Ochotnicy. Czekamy na kolejne Rajdy i wyjścia w góry. J.P.