Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
To nietypowe, ale bardzo ważne święto, obchodzone 29 września, powstało w Polskiej Izbie
Książki 23 lata temu. Patronką święta jest znana pisarka utworów dla dzieci- Janina Porazińska, która urodziła się właśnie 29 września 1882 roku. Ponieważ, w tym roku , Dzień Głośnego Czytania przypadł na niedzielę, czytaliśmy w piątek 27 września. W rolę czytających wcielili się zarówno nauczyciele, opiekunowie jak i starsi i młodsi uczniowie. Wśród literatury, którą wybrano do głośnego czytania, królowały lektury, tak by przyjemne było połączone z pożytecznym, ale nie tylko. W klasie „0” głośnym czytaniem baśni Andersena pt. „Brzydkie Kaczątko” rozpoczęto całoroczną akcję czytelniczą „Starsi czytają…” Natomiast Pani Dyrektor Zofia Jerzyńska, podczas porządkowego apelu przeczytała nam pouczające opowiadanie pt. „Przeklinanie” z książki Grzegorza Kasdepke pt. Bon czy ton savoir-vivre dla dzieci.