„Drogą Pienińską 1800 metrów w 180 minut”

W dniu 20 kwietnia 2023 r. klasa V a wzięła udział w projekcie PTTK oddział Szczawnica „Drogą Pienińską 1800 metrów w 180 minut”. W projekcie wzięło udział 12 uczniów, którzy o godzinie 9.00 udali się ścieżką spacerową do Szczawnicy. O godzinie 10.00 spotkaliśmy się z przewodnikiem górskim, panem Zbigniewem Botorem, który poprowadził nas Drogą Pienińską aż do granicy polsko-słowackiej. Po drodze dzieci dowiedziały się o górze Kotońce, o zwycięstwach górskich kajakarzy, o wielkiej powodzi z 1934 r., o św. Kindze oraz o schronisku „Orlica”, do którego udaliśmy się na końcu. Tam mogliśmy odpocząć i zjeść pyszną szarlotkę. W drodze powrotnej podziwiając uroki Pienin pieszo wróciliśmy do Krościenka.

Opr. Agnieszka Warzecha