WIELKANOCNE ŚWIĘTOWANIE

W ostatni dzień przed wiosenną przerwą świąteczną, na uroczystym apelu klasy piąte przybliżyły wszystkim w przepięknej inscenizacji historię zbawienia,

Okres przedświąteczny był również pretekstem do zorganizowania kolejnego Dnia Regionalnego, tym razem pod nazwą "Pienińskie zwyczaje Wielkanocne". Przy tej okazji uczennica kl. VIIb Laura Salamon przygotowała prezentację multimedialną w ramach projektu "Z kultura mi do twarzy", a w czasie akademii uczniowie prezentowali najważniejsze zwyczaje Wielkanocne naszego regionu. I tak wszyscy mogli zobaczyć, z czego od wieków robiono palmy, co wkładano do koszyczków Wielkanocnych i czym chłopcy polewali dziewczyny w śmigusa - dyngusa. Na koniec rozdano nagrody w konkursach, które odbyły się w ostatnim czasie w szkole, Pani wicedyrektor złożyła wszystkim życzenia świąteczne.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili również władze lokalne oraz wracającego do zdrowia Pana Dyrektora.

Marta Wolska

Katarzyna Musiał