JESTEŚMY TACY SAMI

Miniony wtorek w grupie 02 był  kolorowym dniem, wszystko za sprawą kolorowych skarpet nie do pary! Dzień Kolorowej Skarpety przypominał o  Międzynarodowy Dniu Osób z Zespołem Downa, który obchodzony jest dokładnie tego dnia. Data obchodów nie jest przypadkowa – dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie, data wiąże się również z istotą zaburzenia, czyli dodatkowym chromosomem (trisomia) w 21 parze chromosomów.

Dzieci z oddziału przedszkolnego grupa 02 przyszły w tym dniu w kolorowych skarpetkach nie do pary,  pokazując, że różni nas tak niewiele, a tak naprawdę jesteśmy tacy sami. W tym dniu na zajęciach poruszono również temat niepełnosprawności oraz tolerancji wobec osób niepełnosprawnych.

„Jesteśmy tacy sami!” to hasło przewodnie naszych zajęć, stwierdzenie to ma przypominać nam o tolerancji wobec osób z niepełnosprawnościami.

Zajęcia realizowane w ramach projektu „Z kulturą mi do twarzy”, moduł III, zadanie nr 5.

Elżbieta Burek, Renata Woźniak