GRUPA 01 Z WIZYTĄ W GABINECIE STOMATOLOGICZNYM – ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA JAMY USTNEJ

Przedszkolaki z grupy 01 odwiedziły gabinet stomatologiczny w pobliskim Ośrodku Zdrowia.

Pani stomatolog w sposób bardzo ciekawy opowiedziała o swojej pracy, zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego oraz narzędziami dentystycznymi.

Wyjaśniła i pokazała jak prawidłowo szczotkować zęby. Każde chętne dziecko miało możliwość usiąść na fotelu stomatologicznym oraz dotknąć, włączyć i przekonać się jak działają narzędzia dentystyczne.

Przedszkolaki były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie stomatologicznym i chętnie zadawały pytania. Za swoje zaangażowanie  otrzymały upominki w postaci pasty do zębów.

Na koniec bardzo zadowolone wręczyły pani doktor podziękowania za wizytę w formie książeczki z samodzielnie wykonanymi rysunkami.

Po tak rewelacyjnym spotkaniu ze stomatologiem na pewno nie będzie żadnych obaw przed wizytą u dentysty.

Dziękujemy mamie Leny za pomoc w organizacji spotkania.

Agnieszka Kołek