Obchody Dnia Św. Patryka patrona Irlandii

Od wielu lat nasza szkoła bierze udział w projekcie "Irlandia w szkole" w ramach współpracy z Fundacją Kultury Irlandzkiej. Z tej okazji, w piątek 17 marca obchodziliśmy dzień św. Patryka, patrona Irlandii. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez nauczycielkę języka angielskiego- Agnieszkę Warzechę. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o położeniu Irlandii, systemie politycznym, tradycjach, zwyczajach, słynnych osobach, zabytkach oraz ciekawostkach dotyczących tego kraju.

Ponadto można było zobaczyć taniec irlandzki Riverdance, a także obchody dnia św. Patryka w Irlandii i Stanach Zjednoczonych.

Po spotkaniu uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi refleksjami.

Opr. Agnieszka Warzecha

"Z kultura mi do twarzy"

Zadanie wykonane w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" moduł IV Kultura Świata, zadanie dowolne.