LAPBOOKI „CZĘŚCI MOWY” KLASY IIA

Dzieci z klasy IIa na zajęciach rozwijających kreatywność z wielką ochotą podeszły do wykonania swoich pierwszych lapbooków. Najpierw dowiedziały się, co to jest lapbook – (z języka angielskiego to dosłownie: ''książka na kolanach'' lub ''książka okrążeń'') to nic innego jak specjalny rodzaj kreatywnej książki warstwowej, w której zamieszcza się najważniejsze informacje na konkretny temat czy wybrane zagadnienie z przedmiotu szkolnego.

Tematem lapbooków drugoklasistów były poznane na języku polskim części mowy: rzeczownik, czasownik, przymiotnik.

Dzieci podzielone na trzy grupy z zaangażowaniem i motywacją wycinały, kolorowały, przyklejały, rysowały i pisały, tworząc lapbooki z otwieranymi okienkami, kopertami, kieszonkami i ruchomymi elementami.

Lapbooki zawisły w klasie drugoklasistów i będą służyć i pomagać lepiej zapamiętać i przyswajać niezbędne  wiadomości.