Projekt EkoEksperymentarium

Uczniowie z klas IVb IVa oraz VI podczas zajęć kształtujących kreatywność wzięli udział w ogólnopolskim projekcie pt. "EkoEksperymentatorium". Partnerem projektu jest m. in.: Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Lasy Państwowe.

Przyszłość Ziemi można zmienić bez wychodzenia z domu. Naprawdę! Właśnie o tym jest EkoEksperymentarium. Dzięki wizycie w domu Łaskotków i informacjom ukrytym w jego pokojach można łatwo zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.

Cele projektu:

EkoEksperymentatorium uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę.

Tematyka ochrony środowiska czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane są w sposób atrakcyjny dla najmłodszych, ponieważ twórcy sięgają po proste komunikaty i działania, które mają przełożenie na codzienność każdego z nas.

Nagrodą jest przede wszystkim świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy.

źródło: https://ekoeksperymentarium.pl/

M. Kwiatek