Międzyszkolny konkurs na ”Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową”

Międzyszkolny konkurs na ”Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową” rozstrzygnięty.Tradycyjnie, w okresie świątecznym w kościele pw. Wszystkim Świętych w Krościenku można było obejrzeć wystawę szopek. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr 1 w Krościenku nad Dunajcem i Parafia Krościenko nad Dunajcem (osoba odpowiedzialna - Ewa Majerczak i ks. Proboszcz Henryk Homoncik ). Głównym celem konkursu było: promowanie i podtrzymywanie tradycji robienia szopek oraz wzmacnianie więzi rodzinnych, gdyż w konkursie mogły barć udział całe rodziny. Konkurs był skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 i nr 2 w Krościenku n.D.Do konkursu zgłoszono 13 szopek. Przyznano 3 pierwsze miejsca, 4 drugie, 3 trzecie i 3 wyróżnienia.Nagrody (cenne gry planszowe i słodycze) dla wszystkich uczestników zakupiła Fundacja Dzieci Pienin, a piękne wydania leksykonu Biblii ufundował ksiądz Proboszcz.Nagrody rozdano podczas szkolnego apelu podsumowującego I półrocze roku szkolnego 2022/2023.