Wizyta klasy V a w Bibliotece Publicznej

Zaraz po otwarciu nowego budynku Biblioteki Publicznej klasa V a wraz z wychowawcą udała się spacerkiem w zimowej aurze, by zapoznać się z nową lokalizacją budynku oraz księgozbiorem.

Kierownik biblioteki, pani Weronika Walkowska, pokazała nam sale jakimi dysponuje biblioteka oraz opowiedziała o ich przeznaczeniu. W sali Pieninoteki usłyszeliśmy kilka ciekawych informacji o historii Krościenka oraz pozycjach książkowych jakimi dysponuje czytelnia. Uczniowie mogli również zapisać się do biblioteki i wypożyczyć książki. Wszyscy byli zachwyceni tą wizytą czemu dali upust wypisując na ekranie rzeczy, które najbardziej im się spodobały.

Na końcu Pani Weronika pokazała uczniom na czym polega korzystanie z wrzutni na książki. Zrobiliśmy sobie kilka wspólnych zdjęć na pamiątkę i wróciliśmy spacerkiem do szkoły. Wierzymy, że wizyta w bibliotece przyczyni się do krzewienia czytelnictwa i zainteresowania książkami wśród dzieci i młodzieży.

Opr. Agnieszka Warzecha