WYJŚCIA UCZNIÓW NA WYSTAWĘ ARTYSTYCZNĄ

W okresie od połowy października do końca listopada uczniowie szkoły odwiedzali wraz z nauczycielami wystawę dzieł w Galerii Gminnego Ratusza. Wystawa „Nie-Pokój Nauczycielski” zorganizowana była przez Stowarzyszenie Artystów Pienińskich i naszą szkołę Przy współudziale Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem już po raz XV. Uczniowie podziwiali różnorodne prace artystów związanych z edukacją, w tym nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dziedzinami sztuki, jakie mogli zobaczyć były: malarstwo, rzeźba, makramy, ceramika, fotografia, haft, krawiectwo, przetwory. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie z wielkim zainteresowaniem wpatrywali się w niesamowite arcydzieła. Być może zrodziła się w nich motywacja do tworzenia własnych, unikalnych wytworów?

Wyjścia na wystawę realizowane były w ramach projektu międzynarodowego pt. „Z kulturą mi do twarzy” – moduł I „W krainie muz,” zadanie 11 – „W Galerii Sztuki”.

Joanna Chrobak – Szkolny Koordynator Projektu