Wigilia klasowa V a

Czas świąteczny to czas wspólnych spotkań, rozmów i kolędowania. W takiej atmosferze klasa Va spędziła chwile przed świętami. Dzieci mogły przypomnieć sobie tradycje świąteczne kultywowane w Polsce. Na stole nakrytym białym obrusem pojawił się opłatek, świece, stroik, żłóbek, Pismo Święte, sianko oraz puste nakrycie dla niespodziewanego gościa.

Jeden z uczniów przeczytał fragment Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu. Weronika przeczytała piękna modlitwę przed posiłkiem, a następnie złożyliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i wspólnie zasiedliśmy do stołu, by spożyć posiłek. Po wieczerzy i modlitwie zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy. Po skończonej Wigilii udaliśmy się na salę gimnastyczną na przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Patrona Szkoły Adama Mickiewicza.

Po przedstawieniu poszliśmy do domu, by rozpocząć przygotowania do Wigilii w gronie rodzinnym.

Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy" (moduł III Kocham, lubię, szanuję; zadanie 14. "Z kulturą przy stole")

Opr. Agnieszka Warzecha

Zdjęcia: Joanna Franasowicz