ŚW. MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

8 grudnia od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.
Na ten dzień ze szczególną niecierpliwością czekały najmłodsze dzieci, czyli uczniowie klas 0 – III. Cóż to była za radość i jakie emocje… Już od samego rana uczniowie nadsłuchiwali, czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Pomimo braku białego puchu we wczesnych godzinach rannych  przybył do dzieci Św. Mikołaj. Gdy tylko gość wszedł na buziach  pojawiły się uśmiechy i radość.
Zajął honorowe miejsce na sali, dostał wielkie brawa. Teatrzyk „Bajka” przygotował dla Mikołaja i uczniów klas 0-III przedstawienie pt: „Mikołaj w tarapatach” . Jest to historia Mikołaja, który staje się niemowlakiem przed świętami. Jest to wina Czarnej Wiedźmy, która nie znosi świąt. Pomagają Mikołajowi Elf, Elfina, Szaman, lekarz. Nic nie pomaga. Pojawiają się jednak Śnieżynki, które przy pomocy wszystkich dzieci sprawiają, że Mikołaj staje się sobą.
Nie zabrakło oczywiście śpiewu, tańca i kolorowych świateł w świątecznej scenografii. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia ze Świętym Mikołajem.
Mikołajki to jedno z najwspanialszych świąt w roku, nie tylko dla dzieci.

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach Międzynarodowego Projektu „Z kulturą mi do twarzy, Moduł I, Zadanie 19.

I. Rysz