JESTEŚMY ŻYCZLIWI I ZNAMY SWOJE PRAWA

21 listopada w Międzynarodowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień dzieci z oddziału przedszkolnego grupa 02 przyszły ubrane na żółto. Wszystko po to by pokazać, iż warto być życzliwym. W czasie zajęć utrwalaliśmy życzliwe i uprzejme stwierdzenia, wzajemnie się nimi obdarowując i przekazując przy tym pozytywną energię. Nawiązując do Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, który przypada 20 listopada, również w poniedziałek dzieci obejrzały film edukacyjny z którego dowiedziały się kto to był Janusz Korczak, co to jest Konwencja Praw Dziecka, a także poznały nazwy organizacji, które bronią ich praw. Na zajęciach został poruszony temat obowiązków, które mają wszystkie dzieci i pamiętają, że należy je rzetelnie wykonywać.

Podsumowując dzieci wspólnie z nauczycielami wykonały plakat
„JESTŚMY ŻYCZLIWI I ZNAMY SWOJE PRAWA”.

Zajęcia zostały zrealizowane w ramach Międzynarodowego Projektu
„Z kulturą mi do twarzy”, Edycja III, Moduł III, Zadania 2 i 23.

Elżbieta Burek, Renata Woźniak