WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

14 listopada 2022 r. uczniowie klas piątych oraz klasy IV a wzięli udział w wycieczce do Zakopanego. Wyjazd został zorganizowany w ramach programu „Poznaj Polskę”, który ma na celu urozmaicenie zajęć lekcyjnych poprzez odwiedzanie miejsc kultury i dziedzictwa narodowego.

Dzieci zwiedziły Sanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce oraz poznały historię tego miejsca. Wzgórze to warte jest uwagi, gdyż przybliża pamięć o kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz o świętym Janie Pawle II. Ponadto roztacza się stamtąd przepiękna panorama Tatr, Gorców i Beskidów.

Następnie uczniowie wspięli się na Wielką Krokiew. Po drodze zwiedzili od środka wieżę sędziowską. Ze szczytu skoczni podziwiali natomiast malowniczy widok na Zakopane i okolice.

Uczestnicy wycieczki spacerowali najsłynniejszą ulicą Zakopanego- Krupówkami.

Na koniec udali się do Doliny Kościeliskiej, którą zwiedzili w towarzystwie przewodnika Tatrzańskiego Parku Narodowego. Uczniowie poznali historię tego urokliwego zakątka oraz pogłębili swoją wiedzę z zakresu przyrody i geografii. Mieli także okazję posłuchać legend związanych z tym niezwykłym miejscem w Tatrach.

Wycieczka okazała się świetną alternatywą dla tradycyjnych lekcji w szkole.

M. Gębala