WYCIECZKA KLASY 01 DO SZCZAWNICY – WIZYTA NA KOMISARIACIE POLICJI, SPACER PO PARKU DOLNYM, WIZYTA W RESTAURACJI „HALKA”.

Zerówkowicze z grupy 01 wybrały się na wycieczkę do pobliskiej Szczawnicy. Pierwszym punktem była wizyta  na komisariacie policji. Głównym  celem spotkania było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komisariatu i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Dzieciaki miały okazję zobaczyć dyżurkę policyjną, siłownię dla policjantów, pomieszczenia biurowe oraz miejsce do przesłuchań.

Każdy chętny przedszkolak mógł przymierzyć strój policjanta, oglądnąć sprzęt, który policjanci wykorzystują w swojej pracy: latarkę, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną, czapkę lub kask.  Oglądanie radiowozu policyjnego okazało się ogromną atrakcją. Na koniec przedszkolaki przeszły prawdziwy egzamin z bezpiecznego przechodzenia przez pasy.

Drugim punktem wycieczki był spacer po szczawnickim Parku Dolnym. Park mienił się przed nami jesiennymi barwami i słońcem.

Dzieciaki bacznie przyglądały się przyrodzie: drzewom i ich korze, krzewom, liściom. Rozmawialiśmy o zwierzętach: ptakach i kolorowych rybach (ozdobnych karasiach i złotych orfach) żyjących w parku.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w restauracji „HALKA” i degustacja pysznych naleśników. Każdy z przedszkolaków dbał i pamiętał o kulturalnym zachowaniu się w restauracji.

Dziękujemy mamie Ali za możliwość wizyty w restauracji i degustację naleśników oraz mamie Julki za pomoc i opiekę podczas wycieczki.

Agnieszka Kołek