DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.

Nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę 4 listopada. W zabawie wzięli udział uczniowie z klas 0 – 3, oraz przedszkolaki i nauczyciele którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki, Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, czy Kopciuszka.

Spotkanie rozpoczęliśmy od przedstawienia trzech bajek: „Czerwonego Kapturka”, „Jasia i Małgosi” i „Darów czterech wróżek”, które przygotowała klasa III a.

W tym dniu przypominaliśmy bajki, które są elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.