Wycieczka klasy Va

Jesień w górach potrafi być przepiękna. Pieniny, Beskidy i Gorce zachęcają do górskich wycieczek i podziwiania pięknych krajobrazów oraz wypoczynku na łonie natury. Klasa V a korzystając z pięknej pogody wybrała się na spacer w pasmo Beskidu Sądeckiego żółtym szlakiem na Bryjarkę i Bereśnik. Swoją wędrówkę zaczęliśmy w Pijalni Wód Mineralnych na Placu Dietla w Szczawnicy. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat właściwości wód mineralnych i historii uzdrowiska oraz spróbować różnych smaków wód: Stefan, Magdalena, Jan i wiele innych. Następnie ulicą Języki zawędrowaliśmy pod krzyż na Bryjarce, gdzie zrobiliśmy mały odpoczynek opowiadając sobie o właściwościach skał andezytowych, wulkanach i historii Bryjarki, słynącej z wypasu owiec i wypraw szczawnickich kuracjuszy. Stąd podziwialiśmy widoki na skąpane w słońcu Małe Pieniny i Pieniny Właściwe.

Po odpoczynku udaliśmy się do schroniska na Bereśniku, gdzie spożyliśmy ciepły posiłek, pograliśmy w gry planszowe i porozmawialiśmy o emocjach związanych z wycieczką. Następnie wyruszyliśmy w drogę powrotną czarnym szlakiem obok Zajazdu Czarda i wodospadu Zaskalny. Stad bus zabrał nas do hotelu Szczawnica Park, gdzie czekała na nas gorąca włoska pizza przygotowana przez tatę jednego z naszych uczniów!

Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do domu.

A. Warzecha