„Szaszłyki pełne zdrowia” klasy pierwszej

W ubiegły piątek uczniowie klasy pierwszej próbowali swoich sił w materii kulinarnej. Podczas edukacji technicznej wykonywali zdrowe szaszłyki owocowe. Na zajęciach towarzyszyła im wykwalifikowana kadra z Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek z Krościenka nad Dunajcem, która pokazała, czym jest „carving”. Uczniowie mogli oglądać, jak działają narzędzia do wykonywania ozdób z warzyw i owoców. Dzieciaki spisały się na medal. Pamiętały o swoich bliskich i zrobiły po kilka szaszłyków dla członków rodzin. Oczywiście znaczna część wytworzonych specjałów została natychmiast zjedzona, co na pewno wyszło uczniom na zdrowie. Myślę też, że nauka połączona z dobrą zabawą, zostanie w pamięci dzieci na dłużej.

Składam serdeczne podziękowania Pani Stanisławie Kwiatek za wsparcie mnie
w organizacji zajęć i urozmaicenie ich, a także jej uczennicom za pomoc, którą oferowali
uczniom w wykonywaniu smakołyków.

Joanna Chrobak – wychowawca klasy I