OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Wszyscy wiemy doskonale, ile zalet ma czytanie, zwłaszcza głośne, które dodatkowo buduje więzi miedzy słuchaczami i czytającym a także pozwala na wspólne przeżywanie przygód książkowych bohaterów i poznawanie świata. 29 września odchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego czytania, święto nietypowe, które zostało ustanowione 22 lata temu z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Jego celem jest promocja lektury i głośnego czytania. W tym dniu , w naszej szkole, w klasach 4-8 każda z trzech pierwszych lekcji rozpoczynała się od głośnego czytania. W klasach młodszych, w Zerówkach i w Punkcie Przedszkolnym czytali uczniowie, wychowawcy i bibliotekarka. Do głośnego czytania zostały wybrane książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (NPRC).

Dziękuję wszystkim uczniom nauczycielom, czytającym i słuchającym- za udział w tej pięknej akcji.

Krystyna Walosik