ŚNIADANIE DAJE MOC!!! - PROJEKT EDUKACYJNY "SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE"

ŚNIADANIE DAJE MOC!!! - PROJEKT EDUKACYJNY

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego, w dniu 14-11-2023r. uczniowie klasy 02 w naszej szkole wraz ze swoimi paniami przygotowali śniadanie, które daje moc. Dla naszych uczniów był to dzień szczególny. Mieli bowiem przygotować wielką śniadaniową ucztę  - wyjątkowe śniadanie! Śniadanie, które miało dać wszystkim MOC, czyli energię do pracy, zabawy i nauki.

Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku oraz jak będzie przebiegała organizacja tego dnia w naszej grupie. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania się  oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.

Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w podjętej akcji. Na stole znalazły się zatem: pieczywo różnego rodzaju i różnego kształtu, masło, wędliny, sery, warzywa, sałata, herbata. Zapach roznosił się po całej szkole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt. Zerówkowicze wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki.
Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne …uuum palce lizać!

Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.

Udział naszych uczniów w projekcie „Skąd się biorą produkty ekologiczne” z pewnością przyczynił się do  zwiększenia świadomość dzieci, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.