ŚWIĘTO SZKOŁY

Co roku w grudniu wspominamy naszego patrona- Adama Mickiewicza. W tym roku Święto Szkoły obchodziliśmy 8 grudnia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, a następnie przeszliśmy do budynku szkoły, gdzie na sali gimnastycznej odbyła się akademia na cześć naszego Patrona. Pani Zofia Jerzyńska- Dyrektor Szkoły powitała gości oraz całą społeczność szkolną. Następnie głos zabrali: Pan Leszek Ciężobka- przedstawiciel Kuratorium Oświaty, Pan Jan Dyda- Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem, Pan Stanisław Gabryś- Przewodniczący Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem oraz Pan Mateusz Stochmal-  Przewodniczący Rady Rodziców. Wszyscy podkreślili, jak wyjątkowego Patrona ma nasza szkoła oraz jak ważna jest dbałość o spuściznę literacką Adama Mickiewicza. Następnie odbyła się część artystyczna zatytułowana „Wędrówki z Mickiewiczem”, dzięki której zebrani mogli przypomnieć sobie najważniejsze fakty z życia poety oraz treść jego utworów, m.in. „Świtezianki”, „Pani Twardowskiej” czy fragmentów „Pana Tadeusza”.  Na koniec Pani Dyrektor podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Święta Szkoły.
M.G.