Koncert Kolęd

W dniu 12.01 2024 r. w sali Centrum Ekologii Integralnej w Krościenku nad Dunajcem odbył się Koncert Kolęd, w którym wystąpili uczniowie z naszej szkoły. Koncert był zorganizowany przez nauczycielki: panią Małgorzatę Gonciarz i panią Jolantę Ciesielkę, przy współpracy z wychowawczyniami poszczególnych klas. Celem koncertu było zaprezentowanie umiejętności wokalnych i tanecznych uczniów, a także wprowadzenie publiczności w świąteczny nastrój. Koncert rozpoczął się o godzinie 18:00 i trwał około godziny. Na scenie wystąpiły dwie klasy 0, Punkt Przedszkolny (najmłodsi uczestnicy), klasa 1, dwie klasy 2 oraz uczniowie z klasy 7, 5a i 5b. Uczniowie wyglądali świątecznie, ubrani byli w stroje kolędników, stroje góralskie lub w świąteczne. Każda klasa zaprezentowała jeden lub dwa utwory tradycyjne. Niektóre z nich były śpiewane a cappella, a niektóre z akompaniamentem instrumentów. Uczniowie wykazali się dużym talentem, czystością intonacji i zgraniem rytmicznym. Nie zabrakło też elementów choreograficznych, takich jak taniec i układy sceniczne. Publiczność, w skład której wchodzili rodzice, dziadkowie, nauczyciele i inni goście, była zachwycona występami i nagradzała uczniów gromkimi brawami. Dekoracje sceny i sali, przygotowane przez panią Ewę Majerczak, tworzyły piękną i ciepłą atmosferę. Za kulisami czuwała pani Magdalena Kwiatek, która dbała o to, aby prezentacje utworów przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Dźwięk i oświetlenie były również na wysokim poziomie, dzięki współpracy szkoły z panem Janem Sędkiem z Centrum Ekologii. Koncert Kolęd był niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników i widzów. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty i umiejętności, a także wyrazili swoją radość i wdzięczność z okazji Bożego Narodzenia. Koncert był również okazją do integracji społeczności szkolnej i lokalnej, a także do promocji kultury i tradycji polskiej. Koncert zasługuje na uznanie i podziękowanie dla wszystkich osób, które się do niego przyczyniły.