KONKURS SZOPEK

12 stycznia 2024 roku, podczas Koncertu Kolęd organizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem rozdano nagrody dla uczestników III Międzyszkolnego Konkursu „Szopka Bożonarodzeniowa”.

Do konkursu zgłoszono 14 szopek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Krościenku nad Dunajcem. Prace można było oglądać w Kościele pw. Dobrego Pasterza w okresie od 26 grudnia 2023 roku do 6 stycznia 2024 roku. Przyznano 4 pierwsze miejsca, 2 drugie, 7 trzecich i jedno wyróżnienie. Nowością w tym roku było wprowadzenie elementu ruchomego do szopki.

Nagrody w konkursie sponsorowała Fundacja Dzieci Pienin. Każdy upominek składał się z atrakcyjnej gry planszowej dla całej Rodziny i słodyczy.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa Nr1 im. Adama Mickiewicza w Krościenku nad Dunajcem.

E. Majerczak