DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE PIERWSZEJ

„Dziadek z Babcią przyjaciele,

Dziadek z Babcią tropiciele,

Marzeń, przygód i zagadek,

Super Babcia, Super Dziadek!”

W piątek 26 stycznia uczniowie klasy pierwszej zaprosili swoje Babcie i Dziadków na występ z okazji ich święta. Dzieci muzyką a także poezją podziękowali za dobroć, miłość, cudowne zabawy i pyszne obiadki; przeprosili za zdarzające się akty nieposłuszeństwa oraz prosili, aby Babcie oraz Dziadkowie nadal opiekowali się nimi i wskazywali dobrą życiową drogę.

Dzieci wspaniale wystąpiły. Recytowały trudne, nastrojowe wiersze, śpiewały piosenki, a podsumowaniem wszystkich ciepłych słów był pięknie wykonany mini koncert skrzypcowy jednej z uczennic. Oczywiście nie zabrakło podarunków pieczołowicie przygotowanych przez pierwszoklasistów - super medali  i kolorowych laurek oraz portretów. Po występie wszyscy udali się do klasy na słodki poczęstunek, a wnuki miały okazję, żeby usiąść na kolanach swoich kochanych bliskich. Miło było patrzeć, jak wzruszone babcie i dumni dziadkowie świętują razem z dzieciakami.

Dziękuję wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie do nas. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi, mogąc dla Was wystąpić. Moją wdzięczność kieruję też do rodziców, którzy pomogli mi w przygotowaniu dzieci do recytacji. Cała uroczystość nie mogłaby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie niezawodnych mam z Rady Oddziałowej. Po raz kolejny wspólnymi siłami udało nam się wykonać kolejny krok w wychowywaniu najmłodszych.

Joanna Chrobak – wychowawca klasy I