Przejdź do treści
WYBIERAM EKO PRODUKTY - KONKURS PLASTYCZNY
1
2
Przejdź do stopki

WIZYTA STRAŻAKA W KLASIE I

WIZYTA STRAŻAKA W KLASIE I

Treść

Dnia 12 kwietnia klasę IA odwiedził Pan Tomasz Zachwieja - strażak w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, a prywatnie tatuś jednej 
z uczennic naszej klasy. Przybył on na zaproszenie wychowawczyni pierwszaków w związku z realizowanymi tematami dydaktycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa. Pan Tomasz opowiedział uczniom o zasadach bezpiecznego obchodzenia się z ogniem i urządzeniami elektrycznymi, zwrócił uwagę na niebezpieczne zdarzenia, które mogą się przytrafić w różnych porach roku oraz przedstawił rolę strażaków w służbie ludziom. Jednocześnie podkreślił, że najważniejsze jest powiadomienie o zagrożeniu osób dorosłych lub wykorzystanie numerów alarmowych. Dzieciom nie wolno samym usuwać niebezpiecznych kabli czy gasić pożaru! Uczniowie obejrzeli też kilka krótkich tematycznych filmików edukacyjnych, a następnie udali się na boisko szkolne, gdzie czekał na nich Pan Paweł Pierzga – Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku nad Dunajcem. Przyjechał on samochodem pożarniczym, aby uczniowie mogli zobaczyć sprzęt, którym posługują się strażacy w czasie akcji. Pierwszoklasiści przymierzali kask i kurtkę wchodzące w skład uniformu, który zakładają strażacy wyruszając na akcję ratowniczą. Oglądali też nożyce do cięcia blachy, torbę medyczną czy deskę ratowniczą. Wszyscy mieli możliwość wejścia do samochodu pożarniczego i zobaczenia jego wnętrza. 
Na koniec spotkania uczniowie wręczyli Panom strażakom podziękowania za przeprowadzenie pogadanki i ofiarowali swoje rysunki. To była bardzo pouczająca i ważna lekcja. Dziękujemy gościom za czas poświęcony edukowaniu młodego pokolenia. Być może dzięki temu, w którymś uczniu „zaiskrzy” chęć wkroczenia na niełatwą, ale satysfakcjonującą drogę służby drugiemu człowiekowi?
Joanna Chrobak – wychowawczyni klasy I

                                                                        

8726