DZIEŃ REGIONALNY W KLASIE 02

10 maja 2024 r. w klasie 02 odbył się Dzień Regionalny. Dzieci ubrane w piękne regionalne stroje z zaciekawieniem czekały na niecodzienne spotkanie, które miało łączyć: lekturę, śpiew, muzykę, taniec i przybliżenie zawodu... zbójnika. Gośćmi honorowymi tego spotkania byli członkowie Kapeli Góralskiej Jaśka Kubika. Pani Izabela Dusik przeczytała dzieciom baśń z dalekiego Wschodu i sprawdziła czy słuchacze dobrze zapamiętali jej treść. Następnie pan Marian Jarosz opowiedział o zbójnikach pienińskich, którzy jak się okazało, bardzo różnili się od zbójców ze Wschodu. Przypomniał postać legendarnego Janosika, który zbójował ponad 300 lat temu i pomagał biednym Góralom a nie oszczędzał bogaczy. Po lekturze dzieci zostały zapoznane z tradycjami górali pienińskich, naszą gwarą, grą na instrumentach góralskich ( piszczałka, basy, skrzypce, trombita), tańcem i śpiewem.

Spotkanie było niezmiernie ciekawe i widowiskowe. Dziękujemy pani Izabeli Dusik, panu Janowi Kubikowi i panu Marianowi Jaroszowi za poświęcony czas i wspaniałe opowieści.