WYCIECZKA DO KRAKOWA

10 maja uczniowie z klasy IIa i IIIa  pojechali na wycieczkę do Krakowa. Celem naszej wyprawy był Ogród Doświadczeń Fizycznych, gdzie dzieci zobaczyły urządzenia, dzięki którym dowiedziały się jak działają podstawowe prawa fizyki. Następnym punktem programu było zwiedzenie ogrodu zoologicznego. Dzieci z zainteresowaniem oglądały zwierzęta, zwłaszcza te egzotyczne np. : lwy, pantery, tygrysy, małpy, żyrafy, lamy, zebry, wielbłądy, słonie, surykatki i wiele, wiele innych. Były tam również różne gatunki ptaków, ryb, płazów i gadów. Dużą frajdę miały dzieci, kiedy w Mini Zoo mogły pogłaskać i nakarmić, przygotowaną przez opiekunów zwierząt, paszą kucyki, króliczki miniaturowe, świnki morskie, żółwie, kózki karłowate, osiołki, lamy. Wycieczka była bardzo udana, dopisała nie tylko pogoda, ale i humory uczestników. Uczniowie choć zmęczeni to bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu w późnych godzinach popołudniowych.

Iwona Rysz