Przejdź do treści
WYBIERAM EKO PRODUKTY - KONKURS PLASTYCZNY
1
2
Przejdź do stopki

WARSZTATY KULINARNE KLASY PIERWSZEJ

WARSZTATY KULINARNE KLASY PIERWSZEJ

Treść

 

W dniu 19 czerwca uczniowie klasy pierwszej wraz z opiekunami zostali zaproszeni przez Panią Stanisławę Kwiatek na warsztaty kulinarne w Zespole Szkół Zawodowych i Placówek. Pierwszaki nie mogły się doczekać, więc od razu po sprawdzeniu obecności w dzienniku wyruszyliśmy z dziarskimi minami. Pogoda dopisywała, dlatego też stanęliśmy chwilę na podwórzu przed ZSZiP, aby podziwiać bociany mieszkające w gnieździe na budynku.
    Zaraz po wejściu do szkoły przywitał nas Pan Maciej Czaja – Dyrektor i zaprowadził do sali, gdzie czekały na nas Pani Stanisława wraz z Panią Teresą Ptak, Barbarą Ciesielką, Panią Michaliną Lizoń i Panią Małgorzatą Jarząb oraz uczniami, którzy przez cały czas trwania warsztatów pokazywała pierwszakom, jak przygotowuje się zdrowe posiłki. Zanim zaczęły się zajęcia uczniowie zwiedzili placówkę. Odwiedzili min. bibliotekę szkolną, z okien której zobaczyli, co słychać w gnieździe u państwa bocianów.
    Po powrocie do sali zajęciowej wszyscy umyli ręce, założyli fartuszki i czapki kucharskie 
i mogli przystąpić do pracy. Uczniowie zobaczyli, jak zrobić: zdrowe mini burgerki, wyciskany sok, naturalną wodę smakową, pyszne ciasteczka kruche oraz gofry z owocami. Wszyscy z zaangażowaniem pomagali w przygotowaniu pyszności (wycinali i dekorowali ciasteczka, wyciskali soki, ozdabiali gofry owocami). Poznali też zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać w czasie używania urządzeń gospodarstwa domowego (mikser, gofrownica, piekarnik, itp.).  Jednak najwięcej energii uczniowie włożyli w konsumpcję wykonanych specjałów. Uwierzcie! Nie dało się im oprzeć. Panie wychowawczynie też uległy pokusie…
    Na zakończenie warsztatów uczniowie klasy pierwszej musieli wykazać się znajomością poszczególnych pięter piramidy żywienia. W konkursie wiedzy wszyscy zdobyli nagrodę i zostali „Szefami Kuchni”. Wychowawcy wręczyli podziękowanie za zaproszenie na ciekawą, nietypową lekcję umiejętności praktycznych, a dzieci podziękowały śpiewem i tańcem. 
Bardzo dziękuję organizatorom warsztatów za zaproszenie i serdeczne przyjęcie nas. Muszę powiedzieć, że zauważyłam w naszej klasie kilkoro uczniów z talentem kulinarnym. Kto wie, może w przyszłości zostaną sławnymi kucharzami lub cukiernikami? Zapewniono nas, że kolejne spotkanie jeszcze przed nami, więc z niecierpliwością czekamy!
Joanna Chrobak – wychowawczyni klasy I

8726