DZIEŃ RODZINY W KLASIE PIERWSZEJ

„Mamo Ty jesteś moim powietrzem,
z Tobą chcę się śmiać.
Tato Ty jesteś moim okrętem,
niesiesz mnie przez świat.”

W dniu 19 czerwca uczniowie z klasy I zaprosili swoje rodziny do wspólnego świętowania. Uczniowie chcieli okazać szacunek i podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki oraz tańce. Nie zabrakło również muzycznych występów solowych – Adaś i Karolinka zagrali na skrzypcach specjalnie dla wyjątkowej publiczności.

W uroczystości aktywny udział brali również rodzice. Trzy mamusie konkurowały ze sobą w nawlekaniu nitki do igły, zaś tatusiowie w obieraniu jabłka na czas. Wszyscy odważni uczestnicy konkursów dostali nagrodę w postaci całusa od dziecka i dyplomu.

Po tym, jak dzieci wręczyły rodzicom wykonane wcześniej upominki wszyscy udali się do klasy na wspólny poczęstunek. Z uśmiechem zasiedli do stolików udekorowanych i przygotowanych na tę uroczystość. Uczniowie byli bardzo szczęśliwi, mogąc usiąść rodzicom na kolanach, przytulić się do nich oraz zjeść słodkości przygotowane przez - jak zwykle - niezawodne mamy.

Wychowawca dziękuje wszystkim rodzicom za wspólne świętowanie i przybycie na uroczystość. Wspaniale było uczestniczyć w tym wzruszającym przedsięwzięciu.

Joanna Chrobak