Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W tym roku po raz kolejny nasza szkoła obchodziła Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
„Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a życzliwość ma niezwykłą moc, daje wiele radości i zacieśnia więzy między ludźmi”.
Był to dzień wyjątkowy; pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji. Obfitował w różne atrakcje. Odbył się apel, podczas którego uczniowie z kółka teatralnego „Bajka” zaprezentowali przedstawienie pt. „ Agresji mówimy nie”.
Zorganizowano także kilka konkursów:
• literacki – wiersz lub rymowanka na temat życzliwości, kultury, tolerancji; Uczniowie naszej szkoły pod opieką Wychowawców i indywidualnie napisali rymowanki zachęcające do okazywania na co dzień wobec siebie szacunku, serdeczności, uśmiechu, do mówienia miłych słów, niesienia bezinteresownej pomocy innym!
• plastyczny dla uczniów klas I-III – wykonanie dowolną techniką plakatu propagującego kulturalne, grzeczne zachowanie.
• Wybieraliśmy w każdej klasie Króla lub Królową Życzliwości.
Wyniki konkursów:
Konkurs plastyczny „Życzliwość na co dzień, a nie od święta”
I miejsce – Michał Czubiak
II miejsce – Grzegorz Ćwiertniewicz
III miejsce – Irena Chachuła
Konkurs literacki – wiersz lub rymowanka na temat życzliwości
I miejsce – Natalia Urbańska, Weronika Gryc, Anna Tworek
II miejsce – uczniowie klasy VI B
Zadaniem każdej klasy było:
Wybranie jednej najżyczliwszej osoby z klasy: „Króla/ Królową Życzliwości" - osobę zawsze miłą, pomocną, szanującą innych.
Najżyczliwsi uczniowie wybrani przez kolegów i koleżanki z klasy to:
01 JAGODA ZIĘBA
02 SARA DUSIK
I A ANNA KOMOREK
II A MICHAŁ KOZIOŁ
IIB HUBERT HRYC
IIIA SZYMON TWOREK
IV A FRANCISZEK ANTYCHOWICZ – GABRYŚ
V A JULIA KOZIOŁ
VB GABRIELA KĘSKA
VI A ANNA TWOREK
VIB ZOFIA KWAK
VII A MIKOŁAJ KUBIK
VIII A MICHAŁ KOWALCZYK
Miłym akcentem jest promocja tego święta w społeczności lokalnej. Uczniowie z balonikami i podziękowaniami udali się do Urzędu Gminy, Centrum Kultury i Promocji, Banku, Ośrodka Zdrowia, Ochronki, Centrum Ekologii Integralnej, Biblioteki Publicznej, Zespołu Szkół Zawodowych i Placówek im. prof Władysława Szafera i Cukierni państwa Piotrowskich.
 Wszędzie zostali przyjęci z uśmiechem zaskoczenia, ale i sympatią. Był to niezapomniany dzień w szkole pełen uśmiechu, życzliwości i kolorów słońca.
Dziękujemy też wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego dnia: wychowawcom, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, rodzicom, uczniom, a w szczególności członkom Szkolnego Koła Teatralnego „Bajka.
Niech każdy dzień w naszej szkolnej rodzinie wypełniony będzie życzliwością, zrozumieniem i szacunkiem dla siebie nawzajem. Niech wspólna droga ku wiedzy będzie równocześnie ścieżką, którą podążamy z szacunkiem i życzliwością dla drugiego człowieka. Życzymy, aby każdy uśmiech, który dzisiaj rozpromienia Wasze twarze, był preludium do wielu innych chwil pełnych radości i wzajemnego wsparcia. Niech Dzień Życzliwości przypomni nam o sile wspólnoty, jaką tworzymy tutaj, w murach Krościeńskiej Jedynki. Tę akcję zaczęliśmy od jednego dnia, a będziemy ją przedłużać na kilkadziesiąt następnych. Niech to będą tygodnie, miesiące życzliwości.
Iwona Rysz, Joanna Chrobak